Het is in januari 2026 vijf jaar geleden dat Jan Kooistra is overleden. Een goed moment een overzicht van zijn werken te laten zien, en wel in de Schierstins, de plek waar hij in 1988 één van zijn allereerste exposities had.
Jan Kooistra schilderde aanvankelijk aquarellen en in later stadium begon hij met olieverf. Hij schilderde landschappen en maakte schilderijen van de Waddenzee, zo ook van stadsgezichten, planten en dieren. Een breed scala waarin hij zich geweldig heeft uitgeleefd: het enthousiasme spatte van het doek! In de vele aquarellen en schilderijen uitte hij zijn verwondering over de schepping en de natuur. De serie van De Schepping, die in de katholieke kerk in Dokkum hangt, is daarvan het bekendst.
Het werk van Jan Kooistra is veelal figuratief. Dat doet iets met ons, als we voor zo’n werk staan. Om een duidelijk beeld te krijgen van zijn werken hebben de samenstellers een overzicht gemaakt. De aquarellen zijn vooral uit zijn beginperiode, de series en de olieverfschilderijen van latere datum.
De expositie is te zien van 19 februari t/m 29 maart 2026, in de Schierstins.
De openingstijden zijn op donderdag t/m zondag, van 13.30 – 16.30 uur.
Tip: Op 4 maart vindt er een schrijfworkshop plaats waarbij je je laat inspireren door het werk van Jan Kooistra. Lees hier meer informatie over de schrijfworkshop en geef je op!